Nå er tiden kommet til oppgradering av Bømlafjordtunnelen, og vi som farter strekningen Bergen – Stavanger kan vel ikke si oss helt fornøyd med hvordan dette har fungert sålangt.
Når og hvor lenge tunnelen er stengt har sålangt vært helt uforutsigbart, og når den stenger så er det like uforutsigbart når den åpner. Litt for ofte åpner den senere enn det som er sagt, og andre ganger sier de den skal være stengt i 2 timer men åpner etter én.
Dette gjør at vi må kjøre til tunnelen, og kanskje strekke kjøretiden for å være klar i tilfelle den åpner før tiden. Det er nå umulig å planlegge kjøre- og hviletider, og vi risikerer å komme senere og senere fram for hver dag og hele døgnet forskyver seg når vi endelig får stoppet og tatt døgnhvil.
Statens Vegvesen har nå opprettet en facebookside for tunnelen og arbeidet, og her svarer de på spørsmål. Siden kan brukes til å komme med ris og ros og tips om når og hvordan stenginger bør gjennomføres. La de få høre vår mening, så kanskje de kan tilpasse stengningene litt i forhold mtil oss som har ferger å nå på natt.
Du kan og ringe 175 og fortelle dette.
Statens Vegvesen har og opprettet en SMS-tjeneste som skal informere om stengingene. Send BØMLAFJORDTUNNELEN til 1963 for å melde deg på.
http://bloggurat.net/minblogg/registrere/a52573e45b3b145bac00d45d696caa04707a8b80